Podpory rurociągów

Regulowany ogranicznik osiowy VAS F

Zastosowanie

Adaptacja elementów bazowych Simotec do dwustronnego ograniczenia ruchu osiowego na profilach siFramo. Element bazowy może nadal swobodnie poruszać się w osi rury, ruch jest jednak ograniczony po obu stronach. Zapewnia to zdefiniowaną drogę przesuwu.

Zakres dostawy

Regulowany ogranicznik osiowy VAS F składa się z:
1 Korpus punktu stałego
2 Płyty ogranicznika osiowego
2 Złączki gwintowane M12 x 500
12 Nakrętek sześciokątnych M12

Montaż

Płytę ślizgową elementu bazowego należy zdemontować. Połączenie ogranicznika osiowego z profilem nośnym F 80 lub F 100 wykonać za pomocą 4 śrub FLS F. Złączki gwintowane o długości 500 mm mogą być przycinane do wymaganej długości na miejscu montażu. Żądana droga przesuwu może być elastycznie regulowana za pomocą nakrętek do maksymalnego położenia 125 mm. Odpowiada to długości połowy płyty ślizgowej od krawędzi profilu. Siły w kierunku osiowym można uzyskać tylko wtedy, gdy elementy antypoślizgowe (np. klocki oporowe) są prawidłowo stosowane. Należy je przewidzieć podczas projektowania rurociągu, a odpowiedzialność za nie ponosi producent rurociągu.

Dane techniczne

Obciążenia podpór odpowiadają wartościom kątownika do punktu stałego XW F (patrz dokumentacja w katalogu), a w kierunku osiowym maksymalnie 12 kN na płytę ogranicznika osiowego.

Materiał:
Stal, HCP
TypG
[kg]
Opak.
[szt.]
Nr. artykułu
VAS F 802,51 802789
VAS F 1002,71 802790