Systemy zamocowań od Sikla

Właściwie dobrane i zamontowane w prawidłowy sposób mocowanie rur w różnego rodzaju instalacjach ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego układu. Systemy zamocowań powinny więc charakteryzować się wysoką jakością, a poszczególne podpory rurociągów należy odpowiednio dobrać. Oferowane przez firmę Sikla produkty przeznaczone do tworzenia konstrukcji wspierających rurociągi oraz zapewniające ich stabilność to gwarancja prawidłowej pracy układu oraz bezpieczeństwa.

Stabilne i bezpieczne mocowania do rur

Odpowiednio dobrane mocowanie do rur pozwala stabilnie przytwierdzić system instalacji do ściany lub stropu. Istotne znaczenie ma nie tylko wykorzystanie obejm i uchwytów o właściwych dla danej instalacji parametrach, ale także prawidłowe rozmieszczenie punktów podparcia. Punkty stałe (PS) to typ zamocowania rurociągów mający na celu usztywnienie całej instalacji. Stosuje się go pomiędzy zmianami przebiegu instalacji, a więc wszędzie tam, gdzie rura powinna pozostać stabilna i nie może poruszać się w żadnym kierunku. Mocowanie rur z wykorzystaniem podpór przesuwnych (PP) ogranicza z kolei ruch poprzeczny rur, pozwala jednak na ich przesuwanie w kierunku wzdłużnym. Rozwiązanie to zapewnia prawidłowe funkcjonowanie rurociągów niezależnie od zmieniających się obciążeń mechanicznych oraz termicznych. Oba wymienione rodzaje podpór znajdują się w asortymencie firmy Sikla. Odpowiednio dobrane mocowanie rur pozwala wraz z nimi stworzyć stabilny system rurociągu. Zarówno uchwyty do mocowania rur, jak i obejmy dostarczamy Klientom w postaci wstępnie zmontowanych zestawów, co ułatwia i przyspiesza prace montażowe. Aby dobrać najlepsze produkty mocujące zapewniające bezpieczeństwo i stabilność rurociągu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Specjaliści firmy Sikla pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie dla konkretnych obciążeń.

Przemysłowe mocowania do rur i rozdzielaczy, konstrukcje kotwione na posadzceMocowania rozdzielaczy i orurowania

Duży wybór produktów Sikla do mocowania rurociągów

Oferowane przez nas uchwyty do rur, obejmy, podpory oraz inne elementy mocowania rurociągów pozwalają stworzyć stabilny system podparcia instalacji różnego rodzaju. W asortymencie firmy Sikla znajdują się m.in. najwyższej jakości uchwyty i obejmy do rur ze stali nierdzewnej, a także przeznaczone do montażu przewodów wentylacyjnych. Obejmy wyposażone w warstwę izolacyjną sprawdzą się z kolei w przypadku rur chłodniczych, gdzie zapobiegać będą powstawaniu mostków termicznych. Poliuretanowa pianka pełni nie tylko funkcję termoizolacyjną i wyciszającą, ale też umożliwia wyrównanie ewentualnych niedokładności. Duży wybór naszych produktów przeznaczonych do mocowania rurociągów pozwala znaleźć optymalne dla konkretnej instalacji rozwiązania. Wysoka jakość naszych systemów do mocowania rurociągów oraz prosty montaż gwarantują stabilność całego układu oraz ułatwiają pracę.

Mocowania do rur GRP na estakadzie, punkty ślizgowe na konstrukcji siFramoMocowania na estakadzie rur GRP

Systemowe mocowanie ślizgowe do rur stalowychElement bazowy LC-HV 150

Dane techniczne: Element bazowy LV - HV 

Typ Wysokość H
w moemencie dostawy [mm]
Wysokość H
zakres reg. wysokość [mm]
LC - HV 90 90 88,5 ...113,5
LC - HV 150 150 116 ...168,5
LC - HV 200 200 171 ...223,5
LC - HV 250* 250 221 ...273,5
LC - HV 300* 300 271 ...323,5

Mocowania ślizgowe na dwuteowniku 120. Haki mocujące podparcia rurElementy ślizgowe na dwuteowniku

 Elementy bazowe do mocowania rur stalowych, tworzywowych i nierdzewnych
Elementy bazowe Sikla

Mocowanie instalacji wentylacji, klimatyzacji, central i agregatów chłodniczych 

Konstrukcje zamocowań pod wentylację dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Podział możemy dokonać na systemy zamocowań instalacji i konstrukcje pod urządzenia klimatyzacyjne (centrale wentylacyjne, agregaty wody lodowej, jednostki zewnętrzne typu VRV). Mocowania instalacji wentylacji (systemy zamocowań rur i kanałów wentylacyjnych) oraz uchwyty do mocowania rur klimatyzacji montowane wewnątrz obiektów opierają się o systemowe obejmy i szyny montażowe, odpowiednio dobrane i przeliczone ze względu na obciążenia i sytuacje montażowe (podwieszane konstrukcje pod centrale, mocowanie rur do ściany, uchwyty do mocowania rur, kanałów wentylacyjnych i wentylatorów jako mocowania do stropu, posadzki i ścian). Systemy zamocowań stosowane na zewnątrz, oparte o elementy wsporcze z powłokami HCP są przewidziane do klasy korozyjności C4 a nawet C5. W asortymencie dostępne są również elementy wykonane ze stali nierdzewnych. Wśród elementów przeznaczonych do mocowania na dachu wyróżniamy te, które przechodzą przez izolację dachu (konstrukcje pod centrale o dużej wadze oraz punkty stałe dla rurociągów grzewczych i chłodniczych), tak zwane słupki dachowe i stawiane bezpośrednio na izolacji dachu, tak zwane podstawy dachowe (konstrukcje pod wentylacje i mocowania klimatyzacji na stopach dachowych SHBUchwyty do mocowania rur i kanałów wentylacyjnych na konstrukcjach na dachu mają zazwyczaj kształt bramek wykonanych z szyn montażowych. Mocowania wentylacji możemy wykonać zarówno jako podwieszenia niezależne (mocowania rur do ściany w tym pionów instalacyjnych, mocowania instalacji oddymiających w odpowiedniej klasie ogniowej, odciągi spalin itp.), jak i zamocowania wspólne różnych instalacji do innych konstrukcji (podesty na dach, konstrukcje maszyn i obiektów). Elementy zamocowań instalacji wentylacji i klimatyzacji zostały przebadane na działanie ognia i zaimplementowane w programie obliczeniowym Siplan. Daje nam to możliwość wykonania obliczeń dla dowolnej sytuacji montażowej.

Podesty dachowe, przejścia serwisowe i podkonstrukcje do fotowoltaiki

Podesty na dach stosowane jako podesty i przejścia serwisowe oraz mocowanie rur i podkonstrukcje do fotowoltaiki oraz mocowania innych instalacji (w tym mocowania wentylacji, mocowania klimatyzacji) wykonywane są w systemie powłok HCP o bardzo wysokiej odporności na korozję. Mocowania pod fotowoltaikę i mocowania instalacji wykonywane są z elementów systemowych zarówno na dachach płaskich jak i skośnych. Mocowania jak i konstrukcje pod wentylację na dachu płaskim zazwyczaj stawiane są na izolacji (stopy dachowe SHB), ale zdarzają się podesty dachowe rozwiązania uchwytów do mocowania rur na dachach żwirowych i zielonych. Dostępne są również gruntowe podkonstrukcje do fotowoltaiki.

 mocowania pod fotowoltaikę Podkonstrukcje profili siFramo i szyn montażowych pod panele fotowoltaiczne

mocowania instalacjiKonstrukcja wsporcza o dużej rozpiętości - łatwość adaptacji do sytuacji montażowej

podkonstrukcje do fotowoltaikMultiplikacja podkonstrukcji wg indywidualnych potrzeb klienta

grundowe podkonstrukcje do fotowoltaikKonstrukcja wolnostojąca pod panele fotowoltaiczne wykonana w systemie szynowym pressix CC 41

konstrukcje wolnostąjąca pod panele fotowoltaiczneKonstrukcja wolnostojąca pod panele fotowoltaiczne wykonana w systemie szynowym pressix CC 41

Galeria zdjęć podkonstrukcji pod panele fotowoltaiczne i solarne

Jakość przede wszystkim

Oferowane przez naszą firmę elementy mocujące rurociągi to produkty najwyższej jakości. Aby zagwarantować Klientom ich niezawodność i trwałość oraz bezpieczeństwo tworzonych z ich pomocą konstrukcji, kontrolujemy komponenty systemów mocujących już na etapie produkcji. Dodatkowo są one poddawane testom prowadzonym przez firmy zewnętrzne. Pozytywne wyniki przeprowadzanych badań i uzyskane certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość naszych produktów, dlatego są chętnie wybierane przez najbardziej wymagających Klientów.

Najważniejsze zalety systemów zamocowań od Sikla:

  • Jakość potwierdzona badaniami – produkty firmy Sikla są kontrolowane już na etapie produkcji i poddawane testom prowadzonym przez niezależne firmy. Najwyższą jakość naszych systemów zamocowań potwierdzają pozytywne wyniki tych badań i uzyskane certyfikaty.
  • Duży wybór produktów – w asortymencie firmy Sikla znajdują się uchwyty, obejmy oraz inne elementy pozwalające stworzyć stabilny i niezawodny system zamocowań do rurociągów czy wentylacji.
  • Prosty montaż – nasze produkty dostarczane są w postaci wstępnie złożonych zestawów, co ułatwia prace montażowe i skraca czas ich trwania.

Pomoc techniczna

W przypadku pytań natury technicznej do Państwa dyspozycji są nasi doradcy techniczni .

0048 503 462 217

Wszelkie pytania i pomoc techniczną dotyczącą naszych narzędzi programowych SiCAD prosimy kierować na adres:

sicad.support.pl@sikla.com