Systemy zamocowań od Sikla

Właściwie dobrane i zamontowane w prawidłowy sposób mocowanie rur w różnego rodzaju instalacjach ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego układu. Systemy zamocowań powinny więc charakteryzować się wysoką jakością, a poszczególne podpory rurociągów należy odpowiednio dobrać. Oferowane przez firmę Sikla produkty przeznaczone do tworzenia konstrukcji wspierających rurociągi oraz zapewniające ich stabilność to gwarancja prawidłowej pracy układu oraz bezpieczeństwa.

Stabilne i bezpieczne mocowania do rur

Odpowiednio dobrane mocowanie do rur pozwala stabilnie przytwierdzić system instalacji do ściany lub stropu. Istotne znaczenie ma nie tylko wykorzystanie obejm i uchwytów o właściwych dla danej instalacji parametrach, ale także prawidłowe rozmieszczenie punktów podparcia. Punkty stałe (PS) to typ zamocowania rurociągów mający na celu usztywnienie całej instalacji. Stosuje się go pomiędzy zmianami przebiegu instalacji, a więc wszędzie tam, gdzie rura powinna pozostać stabilna i nie może poruszać się w żadnym kierunku. Mocowanie rur z wykorzystaniem podpór przesuwnych (PP) ogranicza z kolei ruch poprzeczny rur, pozwala jednak na ich przesuwanie w kierunku wzdłużnym. Rozwiązanie to zapewnia prawidłowe funkcjonowanie rurociągów niezależnie od zmieniających się obciążeń mechanicznych oraz termicznych. Oba wymienione rodzaje podpór znajdują się w asortymencie firmy Sikla. Odpowiednio dobrane mocowanie rur pozwala wraz z nimi stworzyć stabilny system rurociągu. Zarówno uchwyty do mocowania rur, jak i obejmy dostarczamy Klientom w postaci wstępnie zmontowanych zestawów, co ułatwia i przyspiesza prace montażowe. Aby dobrać najlepsze produkty mocujące zapewniające bezpieczeństwo i stabilność rurociągu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Specjaliści firmy Sikla pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie dla konkretnych obciążeń.

Przemysłowe mocowania do rur i rozdzielaczy, konstrukcje kotwione na posadzceMocowania rozdzielaczy i orurowania

Duży wybór produktów Sikla do mocowania rurociągów

Oferowane przez nas uchwyty do rur, obejmy, podpory oraz inne elementy mocowania rurociągów pozwalają stworzyć stabilny system podparcia instalacji różnego rodzaju. W asortymencie firmy Sikla znajdują się m.in. najwyższej jakości uchwyty i obejmy do rur ze stali nierdzewnej, a także przeznaczone do montażu przewodów wentylacyjnych. Obejmy wyposażone w warstwę izolacyjną sprawdzą się z kolei w przypadku rur chłodniczych, gdzie zapobiegać będą powstawaniu mostków termicznych. Poliuretanowa pianka pełni nie tylko funkcję termoizolacyjną i wyciszającą, ale też umożliwia wyrównanie ewentualnych niedokładności. Duży wybór naszych produktów przeznaczonych do mocowania rurociągów pozwala znaleźć optymalne dla konkretnej instalacji rozwiązania. Wysoka jakość naszych systemów do mocowania rurociągów oraz prosty montaż gwarantują stabilność całego układu oraz ułatwiają pracę.

Mocowania do rur GRP na estakadzie, punkty ślizgowe na konstrukcji siFramoMocowania na estakadzie rur GRP

Systemowe mocowanie ślizgowe do rur stalowychElement bazowy LC-HV 150

Dane techniczne: Element bazowy LV - HV 

Typ Wysokość H
w moemencie dostawy [mm]
Wysokość H
zakres reg. wysokość [mm]
LC - HV 90 90 88,5 ...113,5
LC - HV 150 150 116 ...168,5
LC - HV 200 200 171 ...223,5
LC - HV 250* 250 221 ...273,5
LC - HV 300* 300 271 ...323,5

Mocowania ślizgowe na dwuteowniku 120. Haki mocujące podparcia rurElementy ślizgowe na dwuteowniku

 Elementy bazowe do mocowania rur stalowych, tworzywowych i nierdzewnych
Elementy bazowe Sikla

Jakość przede wszystkim

Oferowane przez naszą firmę elementy mocujące rurociągi to produkty najwyższej jakości. Aby zagwarantować Klientom ich niezawodność i trwałość oraz bezpieczeństwo tworzonych z ich pomocą konstrukcji, kontrolujemy komponenty systemów mocujących już na etapie produkcji. Dodatkowo są one poddawane testom prowadzonym przez firmy zewnętrzne. Pozytywne wyniki przeprowadzanych badań i uzyskane certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość naszych produktów, dlatego są chętnie wybierane przez najbardziej wymagających Klientów.

Najważniejsze zalety systemów zamocowań od Sikla:

  • Jakość potwierdzona badaniami – produkty firmy Sikla są kontrolowane już na etapie produkcji i poddawane testom prowadzonym przez niezależne firmy. Najwyższą jakość naszych systemów zamocowań potwierdzają pozytywne wyniki tych badań i uzyskane certyfikaty.
  • Duży wybór produktów – w asortymencie firmy Sikla znajdują się uchwyty, obejmy oraz inne elementy pozwalające stworzyć stabilny i niezawodny system zamocowań do rurociągów czy wentylacji.
  • Prosty montaż – nasze produkty dostarczane są w postaci wstępnie złożonych zestawów, co ułatwia prace montażowe i skraca czas ich trwania.

Pomoc techniczna

W przypadku pytań natury technicznej do Państwa dyspozycji są nasi doradcy techniczni .

0048 503 462 217

Wszelkie pytania i pomoc techniczną dotyczącą naszych narzędzi programowych SiCAD prosimy kierować na adres:

sicad.support.pl@sikla.com