Obejmy do rur

O prawidłowej pracy rurociągów decydują nie tylko właściwie dobrane elementy całej instalacji, ale też jej prawidłowy montaż. Zapewniające stabilność rozmieszczenie punktów podparcia, a także zastosowanie odpowiednich mocowań przekłada się na bezawaryjność całego systemu, a także na bezpieczeństwo użytkowania rurociągu. Firma Sikla oferuje wysokiej jakości obejmy do rur przeznaczone do różnych zastosowań. Dlaczego nasze produkty to najlepszy wybór?

Obejmy do stabilnego mocowania rur

Odpowiednio dobrana obejma zapewnia utrzymanie ciężaru rury montowanej do ściany lub stropu budynku. Wybierając tego rodzaju mocowanie należy wziąć pod uwagę zarówno obciążenia całego układu, jak i spowodowaną zmianami temperatury wydłużalność podtrzymywanych przez nie przewodów. Obejmy na rury stalowe i wykonane z tworzywa sztucznego muszą być ponadto prawidłowo rozmieszczone – stałe punkty podparcia zapewniają stabilność instalacji, zaś obejma rury ograniczająca jej ruch poprzeczny, a jednocześnie umożliwiająca ruch wzdłużny przewodów zapewnia bezpieczeństwo użytkowania rurociągu nawet przy zmieniających się obciążeniach termicznych oraz mechanicznych. Firma Sikla jako producent wysokiej jakości obejm do rur może zaoferować Klientom duży wybór solidnych produktów gwarantujących stabilność, a tym samym – bezawaryjność i bezpieczeństwo całego układu. W naszej ofercie znajdują się m.in. obejmy do rur z gumą niwelujące drgania oraz hałas, a także obejmy ze specjalną warstwą izolacyjną zapewniającą skuteczną ochronę przed kondensacją pary wodnej. Różnorodność asortymentu sprawia, że nasze obejmy zaciskowe na rury doskonale spełniają swoje zadanie przy montażu różnych instalacji i pozytywnie wpływają na ich bezawaryjne działanie.

Obejmy stalowe do rur – duży wybór produktów do różnych zastosowań
W zależności od zastosowania obejma rury może być wyposażona w specjalną wkładkę eliminującą hałas oraz drgania, dzięki czemu sprawdza się ona do mocowania instalacji tworzonych według normy DIN 4109. Firma Sikla oferuje tego typu obejmy ze stali nierdzewnej przeznaczone do montażu rurociągów na ścianach, podłogach lub suficie. Wykorzystuje się je do stabilnego mocowania różnego rodzaju instalacji wewnętrznych, w tym sanitarnych, w budownictwie ogólnym oraz przemysłowym. Klienci znajdą w naszej ofercie m.in. jednoczęściowe obejmy do rur z szybkozłączem zapewniającym łatwy i szybki montaż, a także modele dwuczęściowe – przegubowe z szybkozłączką przeznaczone do mocowania powlekanych i nie powlekanych rur z tworzyw sztucznych oraz z dwugwintową nakrętką i szybkozłączem do montażu rur miedzianych, stalowych oraz wykonanych z tworzywa sztucznego przewodzących media o wysokich temperaturach. Oferujemy ponadto nierdzewne obejmy do rur z wklejonym gumowym profilem, które mogą być wykorzystane jako łożysko przesuwne do gładkiego i bezszumowego ślizgu. W tym modelu możliwość przesuwu łatwo zlikwidować poprzez demontaż pierścieni przesuwnych. W asortymencie firmy Sikla znajdują się także obejmy metalowe do rur wykorzystywane do montażu różnego rodzaju instalacji tryskaczowych, a także znajdujące zastosowanie w przypadku wysokich wymagań statycznych w budownictwie ogólnym. Duży wybór elementów mocujących przewody instalacyjne gwarantuje znalezienie produktów idealnie spełniających określone wymagania.

Obejmy do rur tryskaczowych, CO i chłodniczych, podwieszane pod blachą trapezowąObejmy podwieszane pod blachę trapezową

Obejmy chłodnicze. Montaż na elementach ślizgowych na estakadzie systemowejEstakada siFramo z obejmami

Obejmy do rur chłodniczych

W przypadku instalacji klimatyzacyjnych oraz chłodzących należy stosować specjalne obejmy stalowe do rur. Aby zapobiegać zjawisku kondensacji pary wodnej, każda wykorzystana w konstruowaniu tego typu systemów obejma zaciskowa do rur chłodniczych powinna mieć warstwę izolacji. Oferowane przez firmę Sikla obejmy przeznaczone do montażu instalacji chłodniczych wyposażone są w specjalne wkładki z warstwą pianki elastomerowej na zewnętrznych powierzchniach stykowych oraz płaszcz z czarnej folii PVC. Rozwiązanie to pozwala uzyskać optymalne połączenie z pozostałą izolacją rurociągu i skutecznie zapobiega tworzeniu się kondensatu. Obejma zaciskowa do rur z warstwą izolacyjną spełnia ponadto wymagania do mocowania rurociągów z wyeliminowaniem przenoszenia dźwięków. Sprawdzi się ona nie tylko w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodzących, ale będzie również dobrym wyborem przy montażu instalacji grzewczych. Zastosowanie jej w tego typu systemach rurociągów skutecznie zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Warto wspomnieć, że obejmy zaciskowe do rur chłodniczych są bardzo łatwe w montażu dzięki wyposażeniu ich w przeguby o elastycznej konstrukcji. Zastosowanie elastomeru zapewnia optymalne parametry izolacyjne, a dodatkowo pozwala za pomocą obejmy o jednej wielkości zamocować rury o różnych średnicach, ponieważ dopuszczalne różnice są dzięki piance wyrównywane. Zaletą obejm Sikla przeznaczonych do montażu rur chłodniczych jest możliwość ich mocowania bez użycia pasty uszczelniającej – wystarczy do czołowej strony wkładki w obejmie dokleić izolację rur. Nasze obejmy stalowe do rur chłodniczych to produkty zapewniające stabilny montaż systemów chłodzących i klimatyzacyjnych, które dzięki warstwie izolacji zapobiegają powstawaniu zjawiska kondensacji pary wodnej. Tego typu objemy gwarantują więc dłuższą żywotność całego układu.
Obejmy do rur chłodniczych mocowane do ściany na konsolach systemowychObejmy chłodnicze na konsolach TKO F80

Łupiny izolacyjne mocowane na uchwytach pałąkowych. Konstrukcje pod chłodnie wentylatoroweKonstrukcje i zamocowania Sikla

Dane techniczne Obejmy do rur chłodniczych LKS

Typ Grubość izolacji 
[mm]
Rozmiar Szerokość elementu PUR
b[mm]
LKS 13 13 15-89
102-168
50
100
LKS 19 19 15-89
102-273
50
100
LKS 32 32 15-70
76-273
50
100

Obejmy ze stali nierdzewnej Sikla – łatwy montaż usprawniający pracę

Staramy się dostarczać naszym Klientom rozwiązania maksymalnie przyspieszające prace montażowe oraz ułatwiające mocowanie instalacji różnego rodzaju. Właśnie dlatego oferowane przez nas obejmy do rur z kwasówki, miedzi czy tworzywa sztucznego dostarczane są w postaci wstępnie zmontowanych zestawów. Składają się one z przyłącza do systemów mocowań Sikla oraz łącznika do obejmy rurowej. Z ich pomocą można stworzyć zarówno standardowe mocowania, jak i podpory prowadzące. Klientom zajmującym się usługami montażowymi bądź konserwacją różnego rodzaju instalacji tego typu zestawy przeznaczone do rozmaitych zastosowań z pewnością znacznie ułatwią codzienną pracę. Można je łączyć z wieloma obejmami do rur, a więc standardowymi przeznaczonymi do lekkich lub średnio ciężkich mocowań, oraz przemysłowymi czy stworzonymi z myślą o montażu rur chłodniczych. Duży wybór obejm rurowych oraz elastyczne zestawy do ich mocowania o różnych zastosowaniach zapewniają łatwiejsze magazynowanie. Rozwiązanie to ponadto niweluje problem poszukiwania poszczególnych elementów niezbędnych do zamontowania instalacji, a tym samym znacznie usprawnia pracę i pozwala oszczędzać czas.

Najwyższej klasy obejmy do rur – jakość potwierdzona badaniami

Odpowiednio dobrana obejma do rur stalowych, miedzianych czy wykonanych z tworzywa sztucznego to gwarancja stabilności całego układu. Istotne znaczenie ma oczywiście również jej jakość. Nasze produkty są kontrolowane już na etapie produkcji, a dodatkowo firmy zewnętrze poddają je niezależnym testom. Szczegółowe badanie oferowanych przez nas elementów mocujących instalacje to dla Klientów gwarancja, że otrzymują oni obejmy zaciskowe na rury cechujące się trwałością i wytrzymałością. Dzięki nim możliwe jest stworzenie stabilnych konstrukcji zapewniających bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie różnego rodzaju instalacji. O jakości naszych produktów świadczą liczne certyfikaty, jak np. znak CE czy znak jakości „Rohrbefestigung“ potwierdzający techniczne parametry i solidność m. in. obejm rurowych dowiedzione podczas licznych niezależnych kontroli i badań.

Wsparcie doradców na każdym etapie projektowania

Firma Sikla zapewnia pomoc profesjonalistów już na etapie projektowania instalacji. Wsparcie fachowców to gwarancja wyboru obejm do rur oraz innych elementów konstrukcji podtrzymujących systemy rurociągowe spełniających wymagane parametry. Decydując się na naszą pomoc Klienci mają pewność, że wybierają produkty odpowiednie do konkretnych obciążeń mechanicznych i termicznych, co przekłada się na większe bezpieczeństwo instalacji, a także ich bezawaryjność i wytrzymałość. Doradcy techniczni firmy Sikla oferują swoje wsparcie zarówno w fazie powstawania projektu, jak i na etapie jego realizacji. Jeśli nasz standardowy asortyment nie pozwala na jego dokończenie, tworzymy indywidualne rozwiązania specjalne szyte na miarę konkretnych potrzeb. Wysoka jakość naszych obejm do rur i innych elementów niezbędnych do stabilnego zamocowania instalacji oraz profesjonalne wsparcie techniczne to gwarancja stworzenia niezawodnego i trwałego układu.

Najważniejsze zalety obejm do rur Sikla:

  • Wysoka jakość – produkty Sikla są kontrolowane już na etapie ich powstawania i dodatkowo testowane przez niezależne firmy; jakość naszych obejm do rur i innych komponentów wsporczych potwierdzają certyfikaty.
  • Duży wybór produktów – w naszym asortymencie znajdują się zarówno obejmy rur do stosowania przy lekkich i średnio ciężkich mocowaniach, jak i obejmy przeznaczone do instalacji przemysłowych oraz rur chłodniczych.
  • Łatwy montaż - zamontować z wykorzystaniem gotowych zestawów do różnorodnych zastosowań; takie rozwiązanie przyspiesza i usprawnia prace instalacyjne, a jednocześnie ułatwia magazynowanie elementów mocujących instalacje rurociągowe.
  • Wsparcie fachowców – naszym Klientom oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie tworzenia projektu i jego realizacji.

Pomoc techniczna

W przypadku pytań natury technicznej do Państwa dyspozycji są nasi doradcy techniczni .

0048 503 462 217

Wszelkie pytania i pomoc techniczną dotyczącą naszych narzędzi programowych SiCAD prosimy kierować na adres:

sicad.support.pl@sikla.com